Ako si užiť cestovanie vlakom zadarmo?

Cestovanie vlakom zadarmo pre deti
Podmienky cestovania vlakom zadarmo

Sú ľudia, ktorí cestovanie milujú a užívajú si každý jeden okamih cesty, no i takí, ktorí pri ňom doslova trpia. Či chceme či nie, je neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Nejde iba o cestovanie po cudzích krajinách a ich spoznávanie. Ľudia totiž dennodenne cestujú za prácou, školou, škôlkou či za svojimi blízkymi. Každým rokom môžeme pozorovať, ako sa naše cesty plnia autami. Výsledkom sú časté zápchy a dlhé hodiny cestovania. Mnohí preto radšej uprednostňujú verejnú dopravu. Vlaky a autobusy so sebou prinášajú isté výhody. A to najmä pre isté vekové skupiny ľudí. Cestovanie vlakom zadarmo sa týka detí, školákov a starých ľudí. 

Čo potrebujete vedieť na cestovanie vlakom zadarmo?

Cestovanie vlakom zadarmo na výlet
Výlet s vlakom

V prvom rade je potrebné si ujasniť, kto má právo na cestovanie vlakom zadarmo. Samozrejme sa to netýka všetkých vekových kategórií. V prvom rade ide o deti do 6 rokov, ktoré nie je potrebné nikde registrovať. Ďalej toto právo môžu využívajú deti, žiaci a študenti od 6 do 26 rokov. Tu už je však nutná registrácia, ktorá je však bezplatná. Registrovať sa dieťa môže pri ktoromkoľvek okienku na ľubovoľnej vlakovej stanici. Ďalšou vekovou kategóriou oprávnenou na cestovanie vlakom zadarmo sú poberatelia dôchodkov do 62 rokov a ďalej seniori od 62 rokov. V týchto prípadoch je takisto potrebné registrovať sa na pobočke. Po registrácii vám železničná spoločnosť vydá preukaz ako oprávnenie cestovať zadarmo. Zároveň je však ešte nutné kúpiť si lístok na bezplatnú prepravu a preukázať sa ním počas kontroly cestovných lístkov. 

Cestovanie vlakom zadarmo – ako ho čo najlepšie využiť?

Cestovať vlakom zadarmo je výhoda, ktorú je potrebné využiť čo najviac. Čo sa týka detí a študentov, tí využívajú vlaky najmä na cestovanie do školy z jedného mesta do druhého. Okrem toho však deti a starí ľudia môžu cestovať aj za kultúrou, na rôzne výlety, do prírody a podobne. Cesta vlakom ponúka toho oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Služby vo vlaku sú už dnes úplne inde, ako tomu bolo v minulosti. Navyše počas cesty spoznáte našu krásnu krajinu a uvidíte to, čo by ste počas cesty autom určite nevideli. Viac informácií o cestovaní vlakom zadarmo sa dozviete na webovej stránke https://silverdium.sk/.