Bolesti kĺbov a ich liečba

Prudké bolesti kĺbov

Ak vás trápia bolesti klbov nepodceňujte to a pokúste sa to liečiť včas. Bolesti kĺbov vedia potrápiť mladých aj starších ľudí, pretože sa vyskytujú u všetkých generáciách. Nezáleží pritom na tom, či ste profesionálny športovec alebo sa športu nevenujete vôbec. Kĺby totiž zaťažujeme každodenne pri všetkých činnostiach akými sú napríklad chôdza, beh, chodenie po schodoch a podobne. Kĺbom vďačíme za to že je naše telo ohybné. Navyše kĺby od hlavy po päty spájajú dokopy okolo 200 kostí.

Silné a nepríjemné bolesti kĺbov

Vsaďte na prevenciu proti bolestiam kĺbov

Príčinu bolesti kĺbov môžeme rozdeliť do dvoch kategórií. Prvá kategória je ovplyvnená génmi, diabetesom, nadváhou, nesprávnym životným štýlom. Druhú kategóriu ovplyvňujú nadmerné zaťažovanie kĺbov, ľahký alebo ťažký úraz alebo trauma kĺbu. Bolesti kĺbov sa môžu objaviť nečakane ale aj veľmi pravidelne. Aby ste nepríjemnej bolesti kĺbov predišli dodržujte tieto zásady:

  • Znížte svoju telesnú hmotnosť – ak trpíte nadváhou alebo obezitou, pokúste sa zhodiť pár kíl. Vaše telo potom odbremeníte od nepotrebnej váhy a aj kĺbom sa bude dýchať lepšie a nebudú tak zaťažované.
  • Športujte – šport je výbornou prevenciou proti bolestiam kĺbov. Možno Vás bolesť odrádza, ale športom si rozhýbete kĺby a nebudú také stuhnuté. Nemusíte vykonávať vrcholový športt, postačí aj pár hodín týždenne. Ak Vás napríklad bolí koleno, tak výborné cviky na spevnenie svalového okolia sú drepy, výpady, roznožovanie či výpady o lavičku.
  • Zdravá a pestrá strava –  bolesti kĺbov sa dajú zmierniť aj správnou a vyváženou stravou. Do svojho jedálnička zaraďte zeleninu, ovocie, oriešky, ryby a chudé mäso. Tiež dodržujte pitný režim a vypite počas dňa čo najviac vody. Obmedzte fast foody a vyprážané jedlá.
  • Správne seďte a stojte – bolesti kĺbov sa dajú zmierniť aj správnym držaním tela pri sede a taktiež aj v stoji. Tak zabezpečíte aby netrpela Vaša chrbtica.
  • Výživové doplnky – na trhu je v dnešnej dobe veľký výber výživových doplnkov. Výživové doplnky na bolesti kĺbov by mali obsahovať vitamín C, kolagén, kyseliny hyaluronovú. Na trhu sú tiež rôzne hrejivé alebo chladivé gély, ktoré bolesti kĺbov tiež zmierňujú. Výživové doplnky proti bolesti kĺbov Vám prináša tiež internetový obchod www.dacompharma.sk, ktorí pre Vás prináša produkty s vysokou kvalitou. Biznis s produktmi na bolesti kĺbov môže byť zaujímavou voľbou. Podnikanie ako také si však vyžaduje trpezlivosť a obchodného ducha.  

Bolesti kĺbov teda nepodceňujte a venujte im náležitú pozornosť. Správnou prevenciou a liečbou docielite aby ste si užili každý deň bez bolesti kĺbov.