Čo vymyslieť na nedeľný obed ? Čo tak pečené kura trochu inak

Kura na mnoho spôsobov
Grilované kuracie mäso

Aj vy sa každý týždeň trápite a neviete čo uvariť v nedeľu na obed? Má prísť na návštevu svokra či kamarátka?  Hľadáte inšpiráciu? Stále dookola pripravujete len kuracie prsia s ryžou , guláš či rezne a už sú všetci z toho otrávení? Tak si nekomplikujte život a pripravte skvelé pečené kura s jablkami a medom. Netradičným spôsobom si oživte tradičný obed a oživíte si aj svoje chuťové poháriky.

Pečené kura na netradičný spôsob

Kura so zeleninou
Príprava pečeného kuraťa

Ak vás omrzelo pripravovať jedlo stále rovnakým spôsobom, ktorý už aj tak nikomu nechutí a vás nebaví ho stále rovnako pripravovať , nebojte sa experimentovať. Pripravte si skvelé pečené kura na iný spôsob. Napríklad s jablkami a medom. Nie každý má rád sladké kombinácie, ale ak varíte pre tých, ktorí to obľubujú, určite sa potešia. Príprava vôbec nie je zložitá a ocenia ju ako deti, tak aj dospelí. Kura si najskôr očistite pod studenou vodou, prípadne môžete z neho odstrániť časti, ktoré sa vám nepáčia a neskôr ich môžete použiť aj na polievku. Osušené kura uložte na vymastený plech, dochuťte podľa seba korením, soľou alebo môžete použiť aj namiešané korenie na kura. Následne si očistíte jablko , nakrájajte na mesiačiky a poukladajte voľne okolo kuraťa. Hornú časť kury potrite medom.  Jablka počas pečenia zmäknú a dodajú sladkú chuť mäsu, rovnako ako med. Pečte až kým koža nie je upečená do zlatista. Pokojne si ako prílohu môžete pripraviť ryžu alebo pečené alebo varené zemiaky, v závislosti od toho čo máte radšej. Ak máte doma dostatok zeleniny a máte ju radi, obohaťte svoj obed aj o šalát z čerstvej zeleniny alebo deťom ku pečenej kure ponúknite kompót, určite sa potešia. Pri varení a pečení treba byť kreatívni a stále skúšať nové chute. Pečené kura sa dá pripraviť na mnoho spôsobov.

Pečené kura a pohár vína? Môže byť

Ak k vám prišli na obed alebo večeru príbuzní, ktorým môžete ponúknuť aj pohár vína, určite to spravte. Ku kuraciemu mäsu sa hodí biele suché víno. Vhodnou alternatívou môžeme byť aj čoraz viac obľúbené ružové víno. Určite však konzumujte ako kura tak aj víno s mierou, aby ste nemali zbytočne nepríjemné zážitky z návštevy.

Ďalšie rady , typy a výrobky nájdete na stránke http://www.kurakralovske.sk