Dámske šaty podľa typu vašej postavy, ktoré vám „padnú ako uliate“

Dámske šaty na leto
Farby a strihy dámskych šiat

Určite nám dáte každá z vás za pravdu, keď povieme, že vybrať si správne šaty k typu vašej postavy je pri najmenšom náročné. Na náročnosti takýto výber naberá keď ste sa rozhodli vybrať si vaše šaty cez internet. K tomu aby ste si vedeli vybrať dámske šaty potrebuje poznať typ svojej postavy. Najviac známe rozdelenie typov postáv je jablko, hruška, presýpacie hodiny a štvorec, alebo inak povedané – hranatá postava.

Výber dámskych šiat podľa typu postavy

Dámske šaty sú ideálne na leto
Kombinácia doplnkov k dámskym šatám

Ženy s postavou typu jablko vyzerajú dobre v krátkych aj v dlhých šatách, ktoré sú zúžené pod prsiami a následne spustené (tzv. empírový strih). Tejto postave ulahodia tiež krátke šaty, ktoré sú voľné v oblasti pása a upriamia pohľady na štíhle nohy. Dobrou voľbou sú aj výstrihy v tvare písmena „V“, zaujímavé strihy alebo aplikácie v oblasti dekoltu, ktoré odvedú pozornosť od pása. Ženy s postavou typu hruška si môžu taktiež dopriať aj krátke, ale aj dlhé šaty. Vyberajte si dámske šaty v empírovom strihu, s korzetom alebo so zvýrazneným pásom a rozšírenou sukňou.  Vyberajte si dvojfarebné šaty, ktoré majú horný diel svetlý a nápadný a spodný tmavý a neutrálny. Pomôže všetko, čo pritiahne pozornosť k hornej časti tela, a to výstrihy, široké goliere, balónové rukávy, nápadné vzory a aplikácie, veľké náhrdelníky a farebné šatky. Postava presýpacích hodín predstavuje ideál ženskej postavy. Ženy s touto postavou si môžu dovoliť akékoľvek krátke a dlhé dámske šaty. Ženám so štvorcovou postavou sa hodia šaty s potlačou, ktorá im opticky dodá krivky alebo s riasením vo výrazných farbách. Vhodné sú aj krátke a dlhé šaty, ktoré vytvárajú zvýraznený pás a ženskú siluetu, či už opaskom, mašľou alebo nápadným viazaním.

Aké strihy šiat sú pre váš typ postavy nie vhodné?

Pri postave typu presýpacie hodiny sa skúste vyhnúť dámskym šatám s „dolly“ sukňou, ale aj oversize šatám. Ak máte postavu jablka je pre vás nie vhodný strih zvýrazňujúci pás a driek. S týmto typom postavy sa vyhýbajte aj vodorovnému pásikovému vzoru. Pri type postavy štvorec nie sú vhodné farebné kombinácie tón v tóne, ktoré môžu rovný tvar postavy ešte umocniť. Pri postave typu hruška, sú nie vhodné dámske šaty s príliš vypasovanými sukňami, taktiež sa vyhýbajte oversize modelom.