Deň otvorenia reštaurácie, čo je potrebné dodržať

Otvorenie reštaurácie v meste
Spôsoby otvorenia reštaurácie

Rozhodli ste sa podnikať a idete otvoriť novú reštauráciu vo vašom meste? Hneď na začiatok vám povieme, že od konkurencie musíte vynikať, musíte byť iný, a to kvalitnejší, chutnejší a s lepšími službami. Kým príde deň D, a to slávnostné otvorenie reštaurácie, preskáčete si veľkým množstvom práce, preto sa pripravte na to, že tomu obetujete veľké množstvo času. Avšak, nie je nič krajšie, ako pracovať pre seba a pre svoj podnik.

Cesta za otvorením reštaurácie

Otvorenie reštaurácie si vyžaduje trpezlivosť
Kroky k otvoreniu reštaurácie

Reštaurácia je gastro prevádzka, na ktorú platia prísne opatrenia a musíte dodržať veľmi veľa opatrení, čo je však rozumné, pretože predsa len budete ponúkať stravu, a teda na zdravie svojich zákazníkov musíte dbať. V prvom rade musíte založiť podnik, teda buď živnosť, alebo obchodnú spoločnosť. V ďalšom kroku budete nájsť priestory, nakúpiť vybavenie a všetko potrebné pre vašu reštauráciu. Po tomto kroku prichádza na rad schválenie vašej prevádzky príslušnými inštitúciami. Medzi týmito krokmi je potrebné aj určiť spôsob financovania a to buď pomocou úverov, alebo z vlastných zdrojov.

Deň D – deň otvorenia  

Ak ste sa dostali do momentu, kedy idete reštauráciu otvoriť, gratulujeme Vám, určite máte za sebou perné obdobie, počas ktorého ste sa stretli s viacerými povinnosťami. Poďme sa ale zamerať na deň otvorenia vašej reštaurácie. Otvorenie reštaurácie by malo sprevádzať určite kvalitné promo, prostredníctvom ktorého sa o vás vaši budúci zákazníci dozvedia. Za veľké plus sa považuje aj práca s cenou za služby v tento deň, tým máme na mysli napríklad zľavové kupóny za návštevu reštaurácie, alebo znížené ceny jedál na začiatočný deň a podobne. Toto všetko sú marketingové nástroje, ktoré podnecujú zákazníkovu zvedavosť k tomu, aby vás v tento veľký deň navštívil. Počas tohto dňa nemôžete nechať nič na náhodu, musíte byť skvelo pripravený, každý vo vašej reštaurácii musí vedieť aké sú jeho zodpovednosti, úlohy  a podobne. nezabúdajte na to, že prvý dojem je veľmi dôležitý. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, aká cesta vás čaká za otvorením reštaurácie, či ako by mal vyzerať prvý deň vášho otvorenia prevádzky, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://www.ikelp.sk/blog/, kde nájdete veľké množstvo zaujímavých rád, tipov, postupov či postrehov.