Domácnosť na škandinávsky štýl patrí v súčasnosti medzi veľmi obľúbené!

Škandinávsky štýl pre každú domácnosť
Výhody škandinávskeho štýlu v dome

Každý z nás sa usiluje o to, aby jeho domácnosť pôsobila príjemným dojmom a aby vytvárala teplo domova, v ktorom sa bude človek cítiť uvoľnene. Mnohých práve preto oslovil škandinávsky štýl, ktorý je tvorený jemnými farebnými tónmi a prírodnými prvkami. Jeho jednoduché zariadenie a prvy zabezpečujú to, že pôsobí moderne naozaj dlhú dobu, čo iných interiérových trendoch nemôžeme povedať. V nasledujúcom článku sa budeme venovať o trochu viac štýlu, akým je škandinávsky štýl. 

Z akých prvkov pozostáva škandinávsky štýl?

Čistý škandinávsky štýl
Zásady škandinávskeho štýlu

Pokiaľ ste sa rozhodli, že zvolíte do svojej domácnosti ducha tohto štýlu, určite neoľutujete. Škandinávsky štýl pozostáva z jemných farieb, ktoré dokážete medzi sebou pekne kombinovať a hodia sa so akejkoľvek miestnosti vo vašom byte či dome. Základom je biela alebo béžová farba, ktorá sa príjemne kombinuje so sivou alebo hnedou farbou. Bledé odtiene farieb tak perfektne vyniknú a vzniká veľmi príjemný kontrast. Škandinávsky štýl je taktiež charakteristický tým, že obsahuje prírodné materiály, v tomto prípade to je predovšetkým drevo. Drevo a drevené prvky v kombinácii so smotanovými odtieňmi perfektne vynikne a vytvára naozaj príjemný celok. Mnohí majú o tomto štýle skreslenú predstavu, pretože si myslia, že škandinávsky štýl je tmavý a chladný. Opak je však pravdou. Pretože tento štýl, spomedzi všetkých, vytvára azda najväčšiu harmóniu a tak vytvára to najväčšie teplo domova. 

Vsaďte na rozmanité doplnky

Aj v tomto prípade nájdete naozaj veľa doplnkov, ktorými dokážete veľmi príjemne obohatiť interiér v tomto štýle. Najmä Sconto nábytok sa zameriava na doplnky, ktoré sa perfektne hodia do tohto štýlu. Dnes sú veľmi obľúbené kožušiny, ktoré sú používajú namiesto kobercov. Taktiež môžete vsadiť na mnohé obrazy prírody, vázy a na kadejaké rastliny, ktoré do tohto štýlu naozaj patria. Pokiaľ by vás po čase príliš jemná kombinácia farieb omrzela, dokážete škandinávsky štýl kadečím tzv. “rozbiť”. Dokážete to taktiež prostredníctvom mnohých doplnkov ako sú koberce, vankúše v rozmanitých farbách, ako napríklad žltá alebo mentolová. Spôsobov ako škandinávsky štýl obohatiť je naozaj veľa. Pokiaľ uvažujete nad tým, že si svoji domácnosť zariadíte v škandinávskom štýle, určite neoľutujete. Pokiaľ potrebujete inšpiráciu, určite by ste mali navštíviť internetovú stránku https://www.sconto.sk/.