Interiérový dizajn spálne pre krásne sny

Interierovy dizajn spalne s novými trendami
Interiérový dizajn novej spálne

Každý z nás sa občas rád zasníva. Veľakrát snívame o tom, ako by mohol vyzerať náš nový dom, nový byt alebo ako by sme vedeli po čase zmeniť spálňu či obývačku, v ktorých sme už zabývaní. Aj keď je ľudská fantázia bezhraničná, pri interiérovom dizajne to občas býva tak, že niektoré dizajny, ktoré uvidíme v časopise či na internete nám doslova vyrazia dych. A v duchu si pomyslíte si, že takto by ste si to ani vy sami nevysnívali. Čo je za tým? Pozorné študované oko profesionála, ktorý vám navrhne ideálny interierovy dizajn spalne, obývačky či detskej izby.  

Interiér spálne okom profesionála

Interierovy dizajn spalne a ďalších izieb
Tipy na interiérový dizajn spálne

Spálňa by mala byť oázou pokoja. Práve preto je poväčšine ladená do pokojných svetlých farieb. Keď však listujete časopisom, browsujete na internete alebo pozeráte v televízii relácie s inšpiráciami na bývanie, natrafíte na najrôznejšie kombinácie a farby. Áno, dokonca aj v spálni. Interiérový dizajn spálne vôbec nemusí byť nudný. Rôzne kombinácie farieb a materiálov dokážu vykúzliť nadčasový, dych berúci dizajn. Všetko závisí od vás. Dobrý dizajnér si vypočuje vaše požiadavky, spozná vaše sny a navrhne interiér šitý pre vás. 

Na čo nezabudnúť pri dizajne spálne

Spálňa, to nie je len pohodlná posteľ a kvalitné matrace. Pri návrhu interiérového dizajnu spálne hrajú dôležitú rolu aj odkladacie priestory. Klasické skriňové zostavy už postupom času pri plánovaní ustupujú do úzadia. Ešte stále sa však aj s nábytkovými zostavami na mieru dajú vykúzliť krásne veci. Najvyužívanejšie a najpraktickejšie sú vstavané skrine, ktoré vo svojom vnútri schovajú všetko, čo treba. Keďže vstavané skrine sú veľkorozmerné, je dôležité, aby ich zasúvacie dvere boli zladené a citlivo prepojené s posteľou a prípadne s ďalším nábytkom v spálni. Pri výstavbe nových domov je trendom mať pri spálni aj samostatný šatník. Tu treba myslieť na to, že všetky skrine síce schováte vedľa do izby, ale pri tejto voľbe vám do spálne pribudnú ďalšie dvere. Poväčšine sú prvou voľbou puzdrové zasúvacie dvere. Ale aj tu treba dobre premyslieť ich umiestnenie a dizajn. Ak máte priamo zo spálne aj východ na balkón či terasu, prípadne ešte vstup do samostatného wc či kúpeľne, tak spolu so vstupnými dverami sú to už dokopy štyri samostatné dvere. Ich umiestnenie občas môže skomplikovať návrh interiéru spálne. V takých prípadoch znovu pomôže pohľad odborníka, dizajnéra, ktorý si s tým hravo poradí. Ak túžite po novej spálni a hľadáte skúseného interiérového dizajnéra, ktorí si s vami novú spálňu nielen vysníva, ale aj pripraví dokonalý návrh a vizualizáciu, nájdete ho na stránke  https://www.interiersnov.sk/