Jak vybrat vhodnou židli k pracovnímu stolu?

Pracovní stůl je základ
Židle k pracovnímu stolu

Mnoho lidí, kteří vykonávají fyzickou práci a to často krát za každého počasí jen v tichosti závidí těm, kteří pracují v kanceláři. Je však práce v kanceláři opravdu taková pohodlná, jak se může na první pohled zdát? Při provádění takové práce člověk nevyvíjí téměř žádnou aktivitu, co se dokáže negativně odrazit na jeho zdraví. Bolesti páteře, ztuhlá krční páteř či jiné bolesti jsou bohužel s touto prací úzkou spojené. Dá se jim však vyvarovat i tím, že si pořídíte kvalitní pracovní stůl a židli! Přinášíme vám přehled toho, z jakých židlí máte v současnosti na výběr a co je pro vás tím nejlepším řešením.

Pracovní stůl a židle tvoří nerozlučnou dvojici

Pracovní stůl do administrativy
Papíry na pracovním stole

Každý z nás má to právo vybrat si vhodné vybavení do kanceláře. Můžeme sáhnout hned po prvním řešení, které se nám objeví, nebo jednoduše investovat čas do zjišťování toho, co pro nás bude to nejlepší. Kancelářských židlí je v současnosti na trhu mnoho. Pokud si však nechcete vybrat hned první, na kterou v obchodě narazíte, přinášíme vám doporučení, které je při jejím výběru třeba zohlednit:

Nastavitelnost – každý člověk je individuální a stejně klade i rozličné nároky na kancelářskou židli. Základem je však to, aby bylo možné židli nastavit podle aktuálních potřeb. Někdo potřebuje židli vyšší, jiní zase díky své výšce potřebují židli nižší. Vyberte si tedy židli takovou, kterou lze polohovat.

Opěrka – pokud chcete, aby byla vaše páteř chráněna, vyberte si židli, která má k dispozici také správnou opěrku zad. Opěrka přesně kopíruje polohu, v jaké by se měli nacházet vaše záda. Vyhnete se jednak jejich ztuhnutí, ale i bolestem, které s sebou nesprávné držení těla přináší.

Nosnost židle – představuje také jeden z nejdůležitějších parametrů. Nosnost předurčuje i to, jak dlouho vám židle vydrží. Čím vyšší nosnost židle si zvolíte, tím déle vám vydrží. Nosnost se obvykle pohybuje v rozmezí 100 – 150 kilogramů. Čím má židle vyšší hmotnost, tím roste i její cena.

Materiál – v případě materiálu je důležité rozlišovat dva základní parametry – povrchový materiál a ten, ze kterého je zhotovena sama židle. Povrchových materiálů je několik – síťovaný, čalouněný a kožený. Každý má své výhody, ale i drobné nevýhody. Pokud si chcete vybrat správně, rozhodujte se také podle těchto parametrů.

Sehnat kvalitní kancelářskou židli není náročné. Je však potřeba myslet na to, že tvoří jeden celek s pracovním stolem. A právě pracovní stůl by měl být to, co si pořídíte jako první. Na stránce https://worklife.cz/ naleznete nabídku na kvalitní pracovní stoly.