Kancelársky nábytok dodá kancelárií správnu atmosféru

Drevený kancelársky nábytok
Dekór kancelárskeho nábytku

Ten, kto pracuje v kancelárii vie, aké je to celý deň sedieť za počítačom. Preto mať dobrý a pohodlný kancelársky nábytok je na nezaplatenie. Najmä mať pohodlnú stoličku. V závislosti od toho na akej pozícií pracujete, aj vaša kancelária by mala zodpovedať tomuto postaveniu. Ak ste manažér alebo obchodný zástupca a často prijímate návštevy, vkusný kancelársky nábytok je tá najlepšia voľba. Otázka teda ostáva, čo vlastne do kancelárskeho nábytku patrí? Ako ho správne nakombinovať tak, aby bol elegantný, hodil sa vám do interiéru a zároveň aby aj plnil svoju funkciu?

Stôl, komoda, skriňa- to všetko je kancelársky nábytok

Kancelársky nábytok by mal byť aj pohodlný
Farba kancelárskeho nábytku

Aj keď sa to zdá, že skôr je to nábytok do obývačky, opak je pravdou. Do každej kancelárie patrí pracovný stôl, stolička a minimálne skriňa na dokumenty. To je len základný kancelársky nábytok. Ako teda správne vybrať jednu z časti kancelárskeho nábytku- pracovný stôl? Pracovný stôl by mal byť v prvom rade dostatočne veľký, aby sa vám na ňom dalo dobre a pohodlne pracovať. Nie je nič horšie ako keď si nemáte kde položiť papiere. Mal by byť nastaviteľný a poprípade je vhodné ak by mal aj nejaké uzamykateľné šuflíky. Ak často prijímate návštevy ako súčasť kancelárskeho nábytku by mal byť oválny stôl so stoličkami, kde sa budete s pracovnou návštevou môcť rozprávať a rokovať alebo viesť porady. Ďalšou časťou kancelárskeho nábytku je aj skriňa, najčastejšie uzamykateľná, kde máte uložené dôležité dokumenty. Čo sa týka ďalších častí môžete mať pri vašom hlavnom pracovnom stole aj príručný stolík na tlačiareň, aby vám na vašom stole zbytočne nezavadzala. Voľba kancelárskeho nábytku je na samotnom zamestnancovi, ak mu to zamestnávateľ samozrejme dovolí.

A čo farba?

Je farba a dizajn kancelárskeho nábytku dôležitá? Určite áno. Farba a dekór by mali celkovo ladiť s kanceláriou, ak máte tmavé podlahy alebo steny určite si do svojej kancelárie nedávajte tmavý kancelársky nábytok, mohol by pôsobiť príliš pochmúrne. A naopak zasa, ak máte všetko biele a bledé, nevoľte bledý nábytok, pôsobil by príliš sterilne. Preto je potrebné nájsť správnu rovnováhu medzi farbou kancelárskeho nábytku a farbou kancelárie, aby ste sa cítili v práci dobre.