Koronavírus a imunita, ako sa vyhnúť nakazeniu?

Posilnenie imunity proti corone
Zmysel posilnenia imunity

Celý svet zasiahla pandémia a Slovensko sa jej taktiež nevyhlo. S príchodom prvého pozitívneho pacienta na koronavírus sa začali odporúčať rôzne spôsoby, ako sa pred koronavírusom chrániť, najdôležitejšie čo môžete spraviť je posilnenie imunity, aby ste boli dostatočne silný, ak by ste náhodou aj boli v strete s niekým pozitívnym. Odstup, rúško, dezinfekcia to sú tri podmienky, ktoré sa stali akýmsi heslom tejto pandémie, okrem toho by sme však k tomu mali doplniť aj konzumáciu vitamínov, pretože vitamíny posilňujú imunitu a to, je v tomto chorom období veľmi dôležité.

S covidom-19 ako na hojdačke

Posilnenie imunity s tropickým ovocím
Vitamíny na posilnenie imunity proti chorobám

Koronavírus tu máme už druhý rok, za tie dva roky, sme si mohli všimnúť, že niektoré mesiace máme výsledky lepšie čo sa nakazenosti týka a iné mesiace sme zas v kríze, preto by ste na jar a na jeseň mali robiť kroky pre posilnenie imunity, totižto správnou kombináciou vitamínov sa viete koronavírusu oblúkom vyhnúť. Veľmi dobrými a vhodnými vitamínmi pre posilnenie imunity sú vitamín C, vitamín D a zinok. S touto trojicou vitamínov si vašu imunitu dostatočne posilníte a ak k tomu pridáte ešte ďalšie odporúčané epidemiologické opatrenia, je vysoká pravdepodobnosť, že sa tomuto ochoreniu vyhnete. Pri konzumácii vitamínov si nemusíte dávať obzvlášť pozor pri konzumácii, pretože nadbytočný vitamín vaše telo jednoducho vylúči, avšak nemusíte to samozrejme preháňať. Vitamín D konzumujte vždy s niečím mastným, inakšie sa vám v tele nedokáže vstrebať. 

Posilnenie imunity ako predchádzanie koronavírusu, či iným ochoreniam

Aj keby sme tu nemal  dobu koronavírusu, alebo aj keď toto obdobie konečne skončí a my všetci si budeme môcť povedať, že disciplínavosťou a trpezlivosťou sme koronavírus porazili, je potrebné v posilňovaní imunity pokračovať. Posilnenie imunity je dôležité pre vaše telo, vitamíny vám dodávajú silu a energiu, okrem toho, že vás chránia pred akýmkoľvek vírusom či baktériou. Existuje viacero spôsobov, tipov či rád pre posilnenie imunity. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo pre posilnenie imunity robiť, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://silverdium.sk/, kde nájdete veľa zdraviu prospešných rád, či tipov nie len pre posilnenie imunity.