Kvalitné sušené ovocie je zdravé a veľmi chutné

Sušené ovocie do kabelky
Zdravý snack v podobe sušeného ovocia

Stáva sa vám počas dňa, že máte medzi hlavnými jedlami chuť na niečo sladké? V tom rozhodne nie ste sami. Bohužiaľ ale častokrát siahneme po nie práve najzdravších variantoch snacku. To sa potom veľmi ľahko odrazí na našej váhe, zdraví a celkovej spokojnosti samých so sebou. Ako sa však dá bojovať s chuťou na sladké? Veľmi jednoducho. Skúste vymeniť vysokokalorickú čokoládovú tyčinku za niečo zdravšie, no stále príjemne sladké. Čo tak vyskúšať sušené ovocie či oriešky? Ide o náhradu, ktorú si obľúbili mnohí z nás. Vyskúšajte aj vy chutné a zdravé sušené plody, vďaka ktorým uspokojíte svoje chuťové poháriky. 

Prečo jesť sušené ovocie?

Sušené ovocie a oriešky
Výhody sušeného ovocia

Poďme sa teda spolu pozrieť na to, čo nám tento malý sušený zázrak vlastne ponúka. Sušené ovocie je ovocie, z ktorého je odstránená voda. Tým sa zmenší jeho objem, no výživné látky obsiahnuté v ovocí sa zachovajú. Dokonca sa dostanú do koncentrovanejšej podoby. Je vedecky dokázané, že keď zjete napríklad jednu šálku sušených marhúľ, dostanete do svojho tela skoro 5 gramov vlákniny. Keby ste však zjedli rovnakú váhu čerstvých marhúľ, získate iba 1,8 gramov vlákniny. Mnohí sa nazdávajú, že sušené ovocie nám neposkytne toľko vitamínov, ako to čerstvé. Je prirodzené, že sušené plody sú zbavené látok, ktoré nám dokážu poskytnúť iba čerstvé plody, no ich konzumáciou získame koncentrovanejšie živiny prospešné pre naše zdravie. Tým, že sa rozhodnete zaradiť sušené ovocie do svojho jedálnička, sa jednoznačne vyberiete správnou cestou. Už sa stačí iba rozhodnúť, po akom ovocí siahnete.

Ani so sušeným ovocím to netreba preháňať

Je potrebné si uvedomiť, že sušené ovocie obsahuje nielen koncentrovanejšie živiny, ale aj cukry. Pokiaľ ho budete konzumovať v neprimerane veľkých dávkach, pravdepodobne sa to rýchlo odzrkadlí aj na vašej váhe. Ideálne je, ak sa sušené plody zmiešajú s orechmi. Vytvoríte tak dokonalý zdravý snack. Počas dňa by ste však nemali prijať viac ako za hrsť týchto dobrôt. Pokiaľ aktívne športujete, sušené ovocie môže pre vás predstavovať bohatý zdroj energie. Na dlhší beh či bicyklovanie si so sebou pribaľte balíček sušených marhúľ, sliviek, banánov alebo jabĺk. Hľadáte kvalitné sušené ovocie za rozumnú cenu? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://bezodpadu.sk/.