Lišty na podlahu privedú vašu podlahu k dokonalosti!

Lišty na podlahu jej dodajú šmrnc
Typy líšt na podlahu

Chystáte sa dať zbohom svojej starej podlahe v byte a plánujete si kúpiť novú? Skvelý nápad, pretože podlaha je niečo, čo dodá vášmu bytu šmrnc a pokiaľ je vhodne zvolená, dokáže zútulniť každý priestor. Pri výbere podlahy sa orientujte na viaceré kritériá. Najdôležitejšie z nich je materiál, z ktorého je podlaha vyrobená, no tiež jeho kvalita. Tá je totiž pri podlahe rozhodujúca! Ak ste si už niekedy v živote pozorne všimli rozloženie podlahy v priestore, určite vám neunikli lišty na podlahu, ktorých cieľom je podlahu ukončiť pri múre alebo zakryť rôzne nedokonalosti. Ako správne vybrať lišty na podlahu, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Lišty na podlahu existujú v rôznych variáciách

Lišty na podlahu z rôzneho materiálu
Prepojenie miestností s lištami na podlahu

Ak sa teda chystáte do renovácie svojej starej podlahy, lišty na podlahu sú jej nevyhnutnou súčasťou. Pri ich výbere si musíte ujasniť jednu vec. Tou je, na čo presne chcete lišty použiť. Podľa použitia sa lišty na podlahu rozlišujú na soklové, prechodové, schodové či rohové lišty na podlahu. Už z názvov je jasné, na čo konkrétne sa využívajú. Soklové lišty sa využívajú na zakrytie medzery pri stene, pokiaľ podlaha nedolieha až ku okraju. Prechodové sú využívané pri prechode z jednej miestnosti na druhú. Schodové lišty sa využívajú na schody, aby sa zjemnila hrana schodov. Rohové lišty sa využívajú do rohov miestností a všade tam, kde nechceme, aby bolo niečo vidieť. Podlaha bez lišty na podlahu vyzerá neúplne a nepekne, preto pri prerábaní podlahy dbajte aj na tento dôležitý detail.

Lišty na podlahu by mali ladiť s podlahou

Vaše lišty na podlahu nevyberajte len tak bez toho, aby ste si dopredu nepremysleli, ako bude vyzerať celkový dojem. Podlahové lišty by mali ladiť s vašou podlahou a mali by pôsobiť esteticky. Pokiaľ siahnete po prvom, čo v obchode uvidíte, môže sa stať, že budú v úplne inom odtieni ako vaša podlaha. Lišty zvoľte buď v rovnakej farbe ako máte podlahu, alebo ak radi experimentujete, moderné sú tiež lišty v metalických odtieňoch. Najmä pri prechodových lištách sú takéto odtiene veľmi trendy. Ak si nie ste istý, čo sa hodí k vašej podlahe, nechajte si poradiť od odborníka v predajni.

Prezrite si sortiment líšt na podlahu a vyberte si to pravé pre vás na našej stránke https://www.kvalitne-podlahy.sk/.