Mladinový koncentrát Mangrove Jack a príprava piva

Svetlé pivo a chmeľ

V poslednom období zaznamenalo domáce varenia piva veľký rozmach. Čoraz viac a viac milovníkov piva by si chcelo tento nevšedný koníček skúsiť aj v pohodlí svojej domácnosti. Práve mladinový koncentrát Mangrove Jack je na to ako stvorený. S týmto koncentrátom si dokážete doma pripraviť až neuveriteľných 23 litrov piva. Svoje pivo navyše chutí omnoho lepšie ako to, ktoré vám načapujú vo vašom obľúbenom podniku alebo to z klasického supermarketu. Mladinový koncentrát je akýsi základ pre varenie piva pre začiatočníkov.

Čo okrem mladinového koncentrátu potrebujem?

Štyri svetlé piváPre pokročilých milovníkov piva je tu možnosť variť pivo podľa tradičného spôsobu a teda z chmeľu, jačmeňa, sladu a vody. Avšak ak si na to ešte netrúfate je tu domáce varenie piva z koncentrátov. Koncentrát je produkt profesionálneho pivovaru, ktorý nechal dokončenie piva na jednotlivcov, ktorí milujú pivo. Vďaka tomu, že pivovary mysleli na svojich spotrebiteľov sa varenie piva môže stať zážitkom pre každého. Na prípravu piva z mladinového koncentrátu Mangrove Jack budete potrebovať ešte vodu, fermentačnú nádobu, dezinfekciu, pivné kvasnice a kvasný cukor. Okrem základných surovín a sortimentu to bude ešte aj chuť a trpezlivosť. Prvým krokom je však poriadna dezinfekcia. Je nutné vydezinfikovať od škodlivých baktérií všetko čo príde do kontaktu s pivom. Či už to bude čajová lyžička alebo celá kuchynská linka. Tento krok je nevyhnutný z toho dôvodu, aby sa celé pivo nepokazilo. V čistom prostredí sa totiž nedarí zákerným baktériám, ktoré by mohli pivo pokaziť. Pri príprave piva z mladinového koncentrátu treba postupovať podľa priloženého návodu. Príprava sa totiž môže mierne meniť od daného typu či pivného štýlu. Vo väčšine prípadov však býva postup rovnaký a to taký, že stačí všetky ingrediencie poriadne spolu zmiešať. Následne vo fermentačnej nádobe prebehne primárne kvasenie a po pár dňoch v sklenených fľaškách aj sekundárne kvasenie. Po obidvoch kvaseniach neostáva nič iné ako si pivo poriadne vychladiť a vychutnať si ho kdekoľvek a s kýmkoľvek.

Všetko potrebné na prípravu domáceho piva z mladinových koncentrátov nájdete v internetovom obchode www.Domáci – pivovar.sk. V prehľadom filtri si ľahko zvolíte váš obľúbený pivný štýl, veľkosť a vybavenie fermentačnej nádoby a podobne. Záleží len na vašich preferenciách a požiadavkách ako často si chcete pivo doma variť a podľa toho si aj vybrať ponúkaný sortiment. Ku svojim zákazníkom tiež pristupujú individuálne a každému odporučia mladinový koncentrát podľa želaní.