Montérky sú obľúbeným i funkčným kusom pracovného oblečenia

Monterky v čiernej farbe
Štýly montérok

Pracovné oblečenie rozhodne má svoj význam. Nosia ho najmä zamestnanci odvetví, ktoré sú rizikové a hrozí pri nich úraz. Výnimkou však nie sú ani pracovníci, ktorí sa pri práci môžu ľahko zašpiniť alebo jednoducho musia dodržiavať hygienické zásady. Jedným zo základných a zároveň najpoužívanejším kusom pracovného oblečenia sú monterky. Tí, ktorí ich pravidelne pri práci nosia, na ne nedajú dopustiť. Sú totiž absolútne praktické a príjemné na telo. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo trh vlastne ponúka a ako vybrať ten správny kúsok pracovného oblečenia. 

Ako vybrať pracovné nohavice do interiéru?

Monterky sa dajú využiť všade
Využitie montérok na stavbe

Je pochopiteľné, že pracovník pracujúci v interiéri bude potrebovať iný typ pracovného oblečenia ako pracovník v exteriéri. Ide teda hlavne o zamestnancov pracujúcich na výrobných linkách či už v automobilovom alebo inom priemysle, údržbárov, potravinárskych zamestnancov a podobne. V tomto prípade môžu montérky slúžiť aj ako akési firemné oblečenie, ktoré pomáha budovať identitu firmy. Pokiaľ sa teda zamestnanec zdržiava iba v interiéri, montérky by mali zodpovedať interiérovej teplote. Spravidla takéto výrobné podniky rozdávajú zamestnancom zimné i letné pracovné oblečenie, ktoré potom prispôsobujú ročnému obdobiu. Pokiaľ zamestnanec k výkonu svojho zamestnania potrebuje množstvo náradia a drobných predmetov, je fajn, ak majú pracovné nohavice viac vreciek, do ktorých je možné toto náradie vložiť a tak ho má zamestnanec neustále poruke. 

Práca v exteriéri si vyžaduje skutočne kvalitné pracovné oblečenie 

Existujú zamestnania, pri ktorých zamestnanci trávia väčšinu pracovného času vo vonkajšom prostredí. A to samozrejme v každom počasí. V takýchto prípadoch musí byť pracovné oblečenie oveľa kvalitnejšie ako v interiéri. V zime sú nutnosťou zateplené montérky s jemnými reflexnými prvkami, aby bolo zamestnanca vidieť napríklad aj v šere či počas zlého počasia. V lete sú medzi zamestnancami veľmi vítané také, ktoré sa pri kolenách dajú odopnúť a tak v podstate vzniknú krátke pracovné nohavice. Ako sami vidíte, ponuka montérok je skutočne široká a tak si môžete vybrať to, čo vám najviac vyhovuje. Pozor si dajte aj na materiál, z ktorého sú pracovné nohavice vyrobené. Ten totiž určuje, ako sa v nich budete cítiť. Vyberte si tie najlepšie montérky na webovej stránke https://www.ardonsk.sk.