Oslňujúci úsmev s novými zubnými implantátmi

Zubné implantáty rozžiaria úsmev
So zubnými implantátmi to ide ľahšie

Nie ste spokojný s vašim chrupom a uvažujete nad tým, ako to zmeniť? Zuby sú totiž pre človeka veľmi dôležité nielen z estetického hľadiska, ale tiež zo zdravotných dôvodov. Pri trvalej strate zubov dochádza k zníženiu schopnosti prežúvania potravy, zníženiu artikulácie a v neposlednom rade k zmene celého výzoru tváre. Jednou z možností riešenia tohto problému sú zubné implantáty. Sú oveľa vhodnejším riešením ako zubné protézy, ktoré môžu z ústnej dutiny vypadnúť a dajú sa vyberať. Poďte sa spolu s nami pozrieť na ďalšie výhody zubných implantátov.

Zubné implantáty – čo to vlastne je?

Zubný implantát je kovový stĺpik, ktorý sa chirurgicky vsadí do čeľuste presne tam, kde bol predtým koreň zubu. Ide teda o kovovú náhradu tohto koreňa. Na implantovaný stĺpik sa následne nasadí umelý zub. Implantát je stabilný a kovová konštrukcia zaručuje, že sa zub nebude v ústnej dutine hýbať ani pri prežúvaní. Zubné implantáty sú dokonalou náhradou zubov pri ich trvalej strate. Pôsobia veľmi esteticky a váš úsmev zmenia na očarujúci. Najmä vďaka svojej trvácnosti a kvalite sú zubné implantáty drahšie v porovnaní s inými zubnými náhradami. V súčasnosti sa využívajú dva základné druhy implantátov. Prvým sú endosteálne implantáty, ktoré sa implantujú priamo do čeľuste a po zahojení ďasna je potrebné vykonať ďalší zákrok a následne pripevniť zub. Druhým typom sú subperiosteálne implantáty, ktoré sa implantujú tesne pod ďasno na čeľustnú kosť a neskôr konštrukcia prirastie k tejto kosti.

Zubné implantáty a hygiena

Zubné implantáty a ich starostlivosť
Hygiena pri zubných implantátoch

Ak si myslíte, že o umelé zuby sa nemusíte starať, ste na omyle. Implantáty si vyžadujú rovnakú starostlivosť ako vaše pôvodné zuby. Dôležitá je pravidelná návšteva dentálnej hygieničky, ktorá odstráni zubný povlak a zubný kameň, a tiež vám poradí ako sa treba o umelé zuby starať. Pri zubných implantátoch je potrebné používať špeciálne medzizubné kefky. Tie dokážu lepšie vyčistiť priestor medzi zubami ako klasická zubná kefka. Netreba zabúdať ani na zubnú pastu. Ideálne sú tie, ktoré obsahujú koenzým Q10. Pri dentálnej hygiene môžete využívať aj rôzne zubné nite na lepšie odstránenie nečistôt medzi zubami.

Zaujali vás zubné implantáty a chcete sa o nich dozvedieť viac? Navštívte internetovú stránku www.dovodnausmev.sk a nechajte si vyčariť oslňujúci úsmev na tvári!