Podlahové kúrenie má obrovské množstvo výhod oproti klasickým vykurovacím systémom

Ako funguje podlahové kúrenie?
S podlahovým kúrením nič nepokazíte

Tí, čo sa snažia ušetriť nejaké to euro, pravdepodobne vykurovacie obdobie v láske nemajú. Zimu nechce mať doma nikto z nás a to nás prinúti zapnúť radiátory na maximum. Sú však aj iné možnosti, ako priviesť teplo ku nám domov. Moderné spôsoby vykurovania sa snažia priniesť majiteľom komfort v užívaní, no zároveň aj ušetriť domáci rozpočet. Jedným z takýchto moderných spôsobov vykurovania je aj podlahové kúrenie. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, aké má výhody oproti klasickým druhom a ako vlastne funguje. 

Aké druhy podlahového kúrenia sú na trhu dostupné?

Podlahové kúrenie v novostavbách
Pomôcky na zavedenie podlahového kúrenia

Podlahové kúrenie je moderné a čoraz častejšie sa objavuje v našich domácnostiach. Existujú však dva základné typy, z ktorých je možné si vybrať. Teplovodné podlahové kúrenie predstavuje lacnejšiu alternatívu a preto je aj žiadanejšie. Využíva sa na väčšie plochy, čiže obytné miestnosti a kuchyňu. Pod podlahou sú nainštalované teplovodné trubice, cez ktoré prechádza voda. Voda sa pri zapnutí kúrenia zohreje na požadovanú teplotu a odovzdáva teplo smerom hore. Existuje však aj iná možnosť – elektrické podlahové kúrenie. Funguje v podstate na rovnakom princípe, akurát že pod podlahou nie sú uložené trubice ale elektrické rohože. Tento typ podlahového vykurovania sa považuje za drahšiu alternatívu, nakoľko sa na vykurovanie využíva elektrická energia. Spravidla ho ľudia volia napríklad do kúpeľne alebo menších miestností, ktoré sa rýchlo vykúria a podlaha zostáva dlho teplá aj po vypnutí kúrenia. 

Podlahové kúrenie je ako stvorené pre alergikov

Presne tak! Pokiaľ ste alergický na prach a pri vstupe do zaprášenej miestnosti začnete okamžite kýchať, podlahové vykurovanie bude pre vás ideálne. Ide totiž o nízkoteplotný vykurovací systém a tak je vhodný najmä pre ľudí, ktorí trpia alergiou na prach. Pri niektorých vykurovacích systémoch sa takisto môžete stretnúť s hlučnejšou prevádzkou. Pri podlahovom vykurovaní toto riešiť nemusíte. Tým, že je skryté pod podlahou, doslova ani nebudete vedieť, že existuje. Najväčším prínosom je však to, že sa môžete prejsť bosými nohami po príjemne teplej podlahe a užiť si tento úžasný pocit. Tak čo, už ste sa rozhodli pre svoje podlahové kúrenie? Pre viac informácií o jeho výhodách kliknite na webovú stránku https://odzakladov.sk/