Pokladanie plávajúcej podlahy – najčastejšie chyby v pokládke

Pokladanie plavajucej podlahy kvalitne
Proces pokladania plávajúcej podlahy

Plávajúce alebo laminátové podlahy si na Slovenskom trhu ešte stále držia poprednú priečku v objeme predaja. Dôvodov je hneď viacero. Široký výber rôznych dekorov a farebných prevedení, prijateľné vstupné investície a nenáročná údržba robia z plávajúcej podlahy optimálne riešenie pre majiteľov rodinných domov, bytových jednotiek aj nebytových priestorov. Pri kúpe laminátovej podlahy by ste mali zvážiť viacero faktorov, najnižšie cena totiž nemusí byť to najlepšie riešenie. Pri kúpe plávajúcej podlahy ide o investíciu na niekoľko rokov – na tento dôležitý fakt netreba pri výbere podlahy zabudnúť. Už dávno však neplatí ani pravidlo, že ak si pri výbere podlahy zvolíte tú najdrahšiu voľbu, zaručí vám to spokojnosť s výsledkom. Veľmi dôležitým faktorom je totiž nielen kvalita zakúpeného produktu ale profesionálne a dobre odvedené pokladanie plavajucej podlahy.

Najčastejšie chyby pri pokladaní plávajúcej podlahy

Profesionálne pokladanie plavajucej podlahy
Pomoc pri pokladaní plávajúcej podlahy

Na internete je nespočetne množstvo návodov na správne pokladanie plávajúcej podlahy. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že pokladanie plávajúcej podlahy je natoľko jednoduché, že to zvládne každý šikovný domáci majster, pri pokladaní plávajúcej podlahy je potrebné vyvarovať sa určitým chybám, ktoré by mohli vaše investície do podlahy veľmi ľahko zmariť. Medzi najväčšie chyby pri pokladaní plávajúcej podlahy patrí zle pripravený základ. Správne pripravený podklad je základom kvalitného pokladanie plávajúcej podlahy. Platí pravidlo, že podklad by mal byť vyrovnaný, suchý a čistý. Zároveň by mala byť každá plávajúca podlaha pred samotným položením aklimatizovaná, to znamená, že by mala minimálne 48 hodín odpočívať na mieste pokládky. Častokrát sa stáva, že je prvý položený rad krivý a tak sa už druhý rad nepodarí správne zakliknúť. Preto je dôležité dávať pozor na nerovné steny. Pri pokladaní lamiel nesmiete zabudnúť ani na dilatačné škáry, ktoré je potrebné dodržiavať. Výrobcovia podláh odporúčajú použiť dilatáciu aj pri každom prechode medzi miestnosťami a pri každej zárubni a využiť prechodové lišty.

Profesionálne pokladanie plávajúcej podlahy

Dobrá cenová dostupnosť plávajúcich podláh v súčasnosti láka k pokládke viacerých majstrov. Chyby pri pokladaní plávajúcej podlahy sa však nemusia prejaviť hneď, ale pri dlhšom používaní plávajúcej podlahy sa môžu vyskytnúť dôsledky chybných postupov. Len s profesionálne položenou plávajúcou podlahou si zachováte plnú záruku a nárok na refundáciu v prípade potreby. Ak hľadáte majstrov pre kvalitné a profesionálne pokladanie plávajúcej podlahy, tak ste tu správne. Navštívte webovú stránku https://www.majster-podlahar.sk/.