Potrebujete výmenu alebo servis kotlov? Servis kotlov Trnava sa o to postará

Servis kotlov Trnava za dobrú cenu
Výhody servisovania kotlov v Trnave

Rozhodli ste sa pre výmenu kotlov a hľadáte niekoho, kto je v tejto oblasti odborníkom? Potom pre vás máme riešenie. Servis kotlov Trnava ponúka vysoko kvalitné služby, ktoré vykonávajú skutoční profesionáli. Servisovať a čistiť plynové kotly je veľmi podstatné, pretože sa tak môže predísť rôznym poruchám vykurovacieho systému. Najlepší čas, kedy si zavolať odborníka zo servis kotlov Trnava na revíziu alebo vyčistenie kotlov, je ešte pred začiatkom vykurovacej sezóny, kým sa ešte kotly naplno nevyužívajú. Pravidelný servis a revízie kotlov majú viacero výhod, nie len že tak predídete možným problémom, ktoré by nastali pri poruche kotla, ale taktiež tým zvyšujete jeho životnosť a šetríte energiu. Navyše, pokiaľ kotly nie sú pravidelne servisované, znižuje sa platnosť ich záruky. 

Prečo je pravidelný servis kotlov tak podstatný?

Servis kotlov Trnava s odborníkmi
Výber servisu kotlov v Trnave

Teraz si bližšie povieme, prečo je pravidelná starostlivosť o kotly tak veľmi podstatná. Pokiaľ by plynový kotol bol používaný už vyše roka bez toho, aby prebehla jeho revízia, môže dôjsť k požiaru alebo k úniku oxidu uhličitého. Ak by došlo k požiaru, ktorý poškodil vašu nehnuteľnosť, ktorú máte poistenú a budete od poisťovne požadovať vyplatenie poistnej udalosti, pravdepodobne prvým dokladom, ktorý od vás bude poisťovňa požadovať bude revízna správa kotla. Pokiaľ váš kotol nebol za posledný rok servisovaný, vo väčšine poisťovní tým pádom zaniká nárok na vyplatenie poistného. Ďalšou výhodou pravidelne udržiavaných kotlov je, že dokážu ušetriť až o 30% viac energie, než neudržiavané kotly. Dôvodov prečo si každoročne privolať na revíziu servis kotlov Trnava je naozaj mnoho. Pokiaľ ste si zakúpili nový kotol a už prešiel jeden rok odkedy ste ho začali používať, je načase zavolať si odborníka, ktorý vykoná jeho kompletnú kontrolu. 

Kondenzačný a nekondenzačný kotol

Pokiaľ využívate klasické, nekondenzačné kotly, postupne by bolo dobré zvážiť ich výmenu za kondenzačné kotly. Samozrejme, že všetko má svoje slabé aj silné stránky, takto je to aj pri druhoch kotlov, no pri kondenzačných kotloch je tých silnejších stránok viac, než pri nekondenzačných. Hlavným dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre kondenzačný kotol je ten, že náklady na energie sú pri nich až o 30% nižšie, než pri nekondenzačných kotloch. Ďalšou výhodou je napríklad aj nižšia hlučnosť oproti starším, nekondenzačným kotlom, či lepšia bezpečnosť. Servis kotlov si môžete objednať na stránke https://www.teplydomov.sk/.