Rýchla pokládka zámkovej dlažby bez pomoci profesionálov

Pokládka zámkovej dlažby v dobrej kvalite
Postup pri pokládke zámkovej dlažby

Exteriér domu je niečo, čo mnohí považujú za veľmi dôležitú časť svojho bývania. Jeho dolaďovania zväčša prichádza na radu hneď potom, ako si majitelia vyšperkujú interiér podľa vlastných predstáv. Neodmysliteľnou súčasťou každého domu je samozrejme chodník a miesto na parkovanie áut. Pri voľbe dlaždíc máme na výber hneď niekoľko možností, no najobľúbenejšou je zámková dlažba. Vyzerá veľmi pekne a čo je najdôležitejšie, pokládka zámkovej dlažby nie je nič zložité. Hravo to zvládnete sami, avšak ani v tomto prípade nepodceňujte kvalitnú prípravu. 

Pokládka zámkovej dlažby v každom ročnom období?

Pokládka zámkovej dlažby na jeseň či na jar
Čas na pokládku zámkovej dlažby

Pokiaľ zvažujete, že si postavíte pri dome nový chodník alebo vdýchnete život tomu starému, určite je na mieste zamyslieť sa nad tým, kedy sa do toho pustiť. Pokládka zámkovej dlažby síce patrí medzi stavebné činnosti, ktoré sa neodporúča vykonávať počas chladnejších mesiacov, avšak pri zámkovej dlažbe nepoužívame takzvané mokré procesy, preto je možné položiť zámkovú dlažbu takmer kedykoľvek. Ideálnym ročným obdobím je jar. Pôda je po zime oddýchnutá a pripravená na terénne úpravy. Tým sa rozhodne nevyhnete, pretože zem pod zámkovú dlažbu bude potrebné poriadne pripraviť. Pokládka zámkovej dlažby bude v takomto prípade pre vás hračkou. 

Ako pripraviť podklad pre zámkovú dlažbu?

Ako sme už vyššie načrtli, pred samotnou pokládkou zámkovej dlažby je potrebné upraviť terén. Podklad je tým najdôležitejším a pokiaľ nie je pripravený kvalitne, zámková dlažba určite v konečnom dôsledku nebude vyzerať podľa vašich predstáv. Drevenými kolíkmi alebo betónovými tvárnicami si označte, odkiaľ pokiaľ bude siahať vaša zámková dlažba. Čím presnejšie hranice označíte, tým lepšie sa vám bude pracovať. Terén pod zámkovou dlažbou by mal byť čo najviac rovný. Ak ste si istý, že je dokonalo vyrovnaný, prichádza na radu podklad. V tomto prípade sa najčastejšie využíva štrk. Ide najmä o to, že materiál musí prepúšťať vodu. Pokiaľ by neprepúšťal, zachytával by dažďovú vodu, ktorá by sa pod zámkovou dlažbou hromadila a následne by ju mohla poškodiť. Podkladovú vrstvu sa takisto snažte vyrovnať čo najviac. Po takejto príprave bude pokládka zámkovej dlažby naozaj veľmi rýchla a jednoduchá. Pokládka zámkovej nie je nič zložité, avšak nie každý je natoľko zručný, aby sa do nej pustil sám. V tomto prípade je namieste zavolať si profesionálov, ktorí sa o vašu dlažbu postarajú. Pre viac informácií navštívte webovú stránku http://exterierstav.sk/.