Sójové sviečky – čistý prírodný produkt, ktorý poteší oko aj dušu

Sojove sviecky a ich výroba
Darovanie sójových sviečok

História sviečok sa začala písať veľmi, veľmi dávno. Ľudstvo veľmi dlho hľadali materiál, ktorý by nedymil, dodával dobrú svietivosť a nezapáchal. Na začiatku sa používal ricínový olej, loj rybí tuk. Svietivosť síce bola zabezpečená ale vôňa určite nie. Potom prišiel včelí vosk. Ten sa na sviečky v darčekových baleniach používa doteraz ale v minulosti bol len pre vyššiu spoločnosť. Ktovie či práve pre ich nie príliš vábnu vôňu, sa ľudia snažili vymyslieť sviečky, ktoré by ak sa to dá tak nazvať – spríjemňovali pobyt pri nich. A presne to sa nakoniec podarilo. Najskôr boli vymyslené parafínové sviečky s prísadami rôznych aróm. Tie všetci poznáme. Ale čo pojem sójové sviečky? Sojove sviecky boli vytvorené pred zhruba 15 rokmi. Práve v nich sa spája krásna vôňa, luxusný dizajn, dlho vydržia, krásne vyzerajú a po ich zapálení príjemne prevoňajú celý priestor.

Výroba sójových sviečok

Sojove sviecky rôznych veľkostí
Vôňa sójových sviečok

Sójové sviečky sú prírodným produktom, ktorá sa vyrába z prírodného sójového vosku v kombinácii s esenciálnymi olejmi najlepšej kvality. Tým sú v porovnaní s parafínovými sviečkami šetrné k prírode, zdraviu ale aj financiám. Sójové sviečky sú vyrábané s láskou, ručne, kus za kusom. Vzhľadom k lepšiemu horeniu bol vyrobený špeciálny knôt, ktorý pri troške starostlivosti zabezpečí lepšie horenie. V niektorých sviečkach je používaný drevený knôt a sú ozdobené bylinkami a drobným ovocím, čím sviečka vyzerá ešte luxusnejšie. Sójový vosk sa vyznačuje nižšou teplotou horenia, takže doba horenia  sviečky sa predĺži a s ňou samozrejme aj uvoľňovanie príjemnej vône.

Používanie sójových sviečok

Avšak pre predĺženie doby horenia sójovej sviečky, by ste mali dodržať pár dobrých rád. Pred zapálením sviečky, nezabudnite skrátiť knôt na zhruba 7 mm. Tým docielite primerane veľký plamienok a rovnomerné roztopenie vrstvy vosku na sviečke. Ak by ste knôt nechali moc vysoký, môže vám zadymiť. Ak ho však skrátite príliš, plamienok bude malý a povrch sviečky sa neroztopí rovnomerne. Tak vznikne priehlbina až tunel. Ak týchto pár rád dodržíte, predĺžite si horenie sviečky aj príjemné chvíle strávené pri nej. V prípade, že vás článok zaujal a chcete sa dozvedieť viac, kliknite na nasledujúci link:https://www.euphora.eu/