Spotreba kávy v Taliansku je skutočne vysoká

Pražená zrnková káva
Šálka zrnkovej kávy

Taliansko je jednou z krajín, kde sa nie len že produkuje veľké množstvo kávy, ale zároveň sa veľké množstvo kávy aj produkuje. Káva môže byť podávaná na viacero spôsobov, ako napríklad espresso, cappuccino, latte, ale aj turecká káva, či bezkofeinová káva. Každá z káv má svoj postup prípravy, ktorý musí byť dodržaný. Takisto kávu rozdeľujeme podľa toho či je káva mletá alebo zrnková káva. V tomto článku vám priblížime život kávičkárov v Taliansku. 

Na skok do Talianska na kávu

Zrnková káva do kávovarov
Príprava zrnkovej kávy

Ako sme už v úvode tohto článku naznačili, v Taliansku sa zrnková káva teší veľkej obľube. Taliani sú známi tým, že si vedia vychutnávať život, užívať si stolovanie, či vychutnávať kávu. Vďaka tejto ich náture, sa stali Taliani skutočnými milovníkmi kávy, čo dokazuje aj to, že priemerne na jedného Taliana pripadajú približne tri kila zrnkovej kávy. Zrnková káva sa dá pripravovať na viacero spôsobov, jedným z nich je espresso, ktoré je najčastejšie pripravované v talianskych kaviarňach, či reštauráciách. Ďalším obľúbeným kávovým nápojom po esspresse v Taliansku je cappuccino a naopak najmenej obľúbeným kávovým nápojom pre Talianov je bezkofeínová káva. Existuje mnoho druhov káv a rôznych spôsobov prípravy kávy.

Nie je káva, ako káva

Tým, že nie je káva ako káva, máme na mysli to, že nie každá káva je kvalitná a dobrá. Ak si chcete užiť chuť kávy, a doslova si vychutnať každý dúšok, je potrebné aby vaša zrnková káva bola kvalitná. Kvalitná zrnková káva vám zaručí kvalitnú chuť. K tomu aby mala káva takú chuť, akú skutočne má mať, je veľmi dôležité, aby aj jej príprava bola správna a kvalitná. Ak vlastníte kávovar, poriadne si naštudujte aká má byť voda, na akú teplotu sa má voda nahrievať, aká teplota je vhodná na podávanie kávy, ale chuť kávy vám vie ovplyvniť aj tvrdosť, či mäkkosť vody, obsluha kávovara, kvalita kávovaru a v neposlednom rade aj kvalita kávy. Ak máte záujem o kvalitnú kávu, alebo sa chcete dozvedieť niečo viac o príprave kávy, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://www.caffeitaliano.sk/