Svietidlá rozsvietia a zároveň dotvoria priestor príbytku

Svietidlá zútulnia miestnosť
Drevo na výrobu svietidiel

Rozdeľujeme dva hlavné typy osvetlenia, a to svetlo prírodné, teda také, ktoré nám produkuje slnko a svetlo umelé. Keď nemáme dostatok slnečného svetla, teda svetla prírodného nahrádzame ho svetlom umelým, teda tým, ktoré nám vychádza zo svietidiel. Svietidlá sú veľmi obľúbeným a rozšíreným spôsobom svietenia. V domácnosti máme veľké množstvo svietidiel, väčšinou minimálne jedno v každej miestnosti, pretože je to pre život v našom príbytku naozaj veľmi nevyhnutné.

Aké svietidlá poznáme?

Netradičné svietidlá
LED žiarovky do svietidiel

Svietidlá sa stali veľmi obľúbený doplnkom domácnosti, teda aj keď svietidlo nepotrebujeme nakupujeme ho kvôli tomu, že nám krásne dotvára dizajn priestoru. Existuje veľké množstvo typov svietidiel. Poznáme lampy stojace, visiace alebo bodové a iné. Svietidlá sa vyrábajú z rôznych materiálov. Pri výbere vhodného svietidlá pre vás je potrebné dbať hlavne na kvalitu jeho materiálov, teda aj jednotlivých použitých materiálov, ale aj celkovo kvalitného technologického procesu. Iba kvalitné svietidlá vám poskytnú maximálny úžitok zo svetla, pretože svetlo bude kvalitné, nebude rušivé, ale hlavne vaše svietidlá budú mať dlhú životnosť. Ak máte záujem o nákup kvalitných svietidiel, ktoré vám ponúknu maximálny úžitok, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://www.legrand.sk/, ktorá pôsoboí na trhu so svietidlami už dlhú dobu a má za sebou veľké množstvo spokojných zákazníkov. Svietidlá sa vyrábajú aj v rôznych tvaroch, a práve z tohto dôvodu ich dokážeme kombinovať do našich domácnosti ako doplnky. Svietidlá môžeme rozdeľovať aj podľa toho aký zdroj využívajú, teda aká žiarovka je do nich vhodná.

LED pásiky, nový hit osvetlenia

Momentálnym veľkým hitom osvetlenia sú LED pásiky, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu ale hlavne dá sa nimi krásne, zaujímavo osvetliť hocijaký priestor vo vašom dome. LED pásiky sa dávajú napríklad nad televízor, prípadne sa dávajú do vitrín, ale slúžia aj ako podsvietenie sedačky, stola a podobne. V súčasnosti sa LED osvetlenie využíva aj ako stropné osvetlenie, kde sa LED pásik nalepí na strop a osvetľuje vám celú vašu miestnosť. Takto využiteľné LED pásiky sa ovládajú prostredníctvom diaľkového ovládača a pri niektorých typoch LED osvetlenia môžete meniť aj ich intenzitu, prípadne farbu.  Takýto LED pásik vám dokáže oživiť váš priestor, zároveň však robí váš priestor iným a zaujímavejším.