Tepovanie kobercov sa nerobí len pred Vianocami

Kvalitné tepovanie kobercov
Pri tepovaní kobercov sa využíva profesionálna technika

Máte vo zvyku vykonávať tepovanie kobercov len pred Vianocami? Určite nie ste jediný, avšak, tepovanie kobercov by sa malo robiť minimálne dvakrát do roka a vôbec nemusí byť naviazané na sviatky, tak ako je to zvykom. Na tepovaní kobercov ale aj iných čalúnených vecí by ste si mali dať záležať hneď z niekoľkých dôvodov, ktoré vám prezradíme. Každý koberec je v podstate nejaká textília, niektoré koberce sú na údržbu jednoduchšie, iné zas náročnejšie a práve pri tých, ktoré sú väčšie a neviete ich riadne vyprášiť, by ste mali zostat na pozore a dbať na ich pravidelné tepovanie.

Pravidelným tepovaním kobercov zabezpečíte ich čistotu

Odborné tepovanie kobercov
Ako postupovať pri tepovaní kobercov?

Koberce, ktoré neudržiavate pravidelne čisté obsahujú roztoče a množstvo prachu, teda si koledujete o to, že sa vám zhoršil zdravotný stav a to z dôvodu rôznych alergií, či dokonca astmy. Tepovanie koberca je hĺbkové čistenie vlákien koberca pod vysokou teplotou, čiže zostane čistý a zároveň zničí aj všetky baktérie a ostatné škodliviny, ktoré sa v ňom nachádzajú. Bežným prášením kobercov a vysávaním kobercov eliminujete škodliviny vo vašom koberci, ale neriešite problém s tým, že tieto škodliviny likvidujete, to dosiahnete naozaj len tepovaním kobercov. Tepovanie kobercov vám odporúčame robiť v pravidelných intervaloch, interval údržby koberca je potrebné určiť podľa toho, kde sa samotný koberec nachádza, pretože nie v každej izbe je naneho kladená rovnaká záťaž znečistenia. Ak koberec znečistíte nejakou nehodou, napríkld že naň niečo vylejete alebo ho inak zašpiníte s tepovaním nečakajte a nechajte ho vytepovať čo najskôr.

Správne tepovanie si vyžaduje zručnosti a dodržiavanie postupov

Ak ste videli niekedy niekoho tepovať, možno ste si povedali, že ide o činnosť podobnú vysávaniu a niečo také zvládnete aj sami, to však nie je úplne tak pravda, pretože tepovanie kobercov si vyžaduje zvolenie správneho spôsobu tepovania a zároveň použitia správnych a kvalitných prostriedkov na tepovanie, ktoré vám zaručia správne a kvalitné vyčistenie vášho koberca. Zvoliť správnu techniku tepovania si vyžaduje poznať tepovacie postupy a teda mať potrebné vedomosti a skúsenosti. Tepovanie kobercov vám odporúčame nechať na odborníkov, ktorí sa tepovaniu venujú, napríklad vám odporúčame osloviť spoločnosť https://www.moje-tepovanie.sk/.