Viete, že vášmu domácemu psovi by ste mali dopĺňať stravu o výživu?

Výživa zvierat v domácich podmienkach
Doplnky na výživu zvierat

V súčasnosti je veľký trend vlastniť psa ako domáceho miláčika, kedysi totižto sa vlastnili psy ako strážcovia domov, no teraz je to už inak, psíky máme aj v bytoch, ale aj v rodinných domoch a ich momentálne úloha je skôr robiť nám radosť. Keď chcete vlastniť psa, mali by ste o ňom vedieť toho viac ako len pár základných informácii. V tomto článku si povieme, prečo je výživa zvierat tak dôležitá pre nášho štvornohého miláčika. 

Výživa zvierat pre domáce psíky

Výživa zvierat a psíkov
Možnosti výživy zvierat u nás

Existuje strašne veľa psích plemien, ktoré sú schválené psiou asociáciou, teda hovoríme o čistokrvných plemenách psov. Mnoho ľudí však stále vlastní aj psíkov, ktorí nie sú z registrovaných chovných staníc a tak neviete predpokladať, či je váš psík zdravy a hlavne čistokrvný. Potom tu máme aj ľudí, ktorí zachránili nechcené psíky z útulkov, pri takýchto psíkoch je niekedy veľmi ťažké určiť nielen plemeno a vek psíka, ale aj jeho zdravotný stav. Výživa zvierat, ktorá je určená pre psy je vhodná pre akýkoľvek druh psa bez ohľadu na to, ako ste si psa obstarali. Píšeme bezohľadne na to, ako ste si psa obstarali, a to z dôvodu, že aj zdravé čistokrvné psy potrebujú správnu výživu zvierat. V úvode článku sme písali, že existuje strašne veľa plemien, to je jednoducho fakt, a tieto psíky sa tiež dostali do obľuby vďaka dohoročnému šľachteniu, takže sa vývojom môže prísť na nejaké nepriaznivé črty, ktorými psíky trpia. Napríklad veľké plemená majú problémy s kĺbami, malé plemená majú zas problémy s chrbtom a podobne. Tým, že budete psovi podávať správnu doplnkovú výživu zvierat, predĺžite jeho život a oddialite takéto problémy. Jednoducho váš psík bude žiť kvalitnejší život. 

Kvalitná výživa sa rovná kvalitnému životu zvieraťa

Ak teda chcete aby váš psík viedol kvalitný život je skutočne dôležité aby ste mu podávali kvalitnú výživu zvierat. Pri výbere výživy dbajte na to, aby išlo o kvalitnú výživu, ktorá je overená a jej kvalita je vysoká, pretože iba kvalitná výživa zvierat eliminuje riziko zlého zdravotného stavu vášho psíka. Ak máte záujem o kvalitnú výživu zvierat, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.vetagro.sk/