Vyberte si dokonalé návliečky na posteľ do svojej spálne

Návliečky do domácnosti
Hrejivosť návliečok

Túžite po krásnych, no zároveň aj kvalitných posteľných obliečkach? V tom prípade by ste výberu mali venovať zvýšenú pozornosť. Trh je doslova presýtený materiálmi od výmyslu sveta, no nie každý je vhodný na posteľné návliečky. Na ktoré materiály by ste sa mali zamerať, ak sa chcete vyspať ako v bavlnke? A ktorým sa naopak vyhnúť oblúkom? Čítajte ďalej a my vám prezradíme, čím sa riadiť pri výbere posteľnej bielizne. 

Neriaďte sa potlačou

Návliečky a ich pranie
Vzory na návliečkách

Výrobcovia posteľných návliečok veľmi dobre vedia, že prvé, čo človeka na posteľnej bielizni upúta, je práve vzhľad a potlač. Určite sa vám už stalo, že ste zahliadli posteľné návliečky a okamžite ste si ich vedeli predstaviť vo svojej spálni. Ešte predtým, ako ich bezhlavo kúpite, si však otestujte ich kvalitu. Buďte pripravený na to, že kvalitná posteľná bielizeň nikdy nie je príliš lacná a drží si svoju stabilnú cenu. Príliš nízka cena je preto podozrivá a už to môže byť pre vás varovný signál. Zvoľte radšej kvalitu namiesto kvantity a uspokojte sa s menším, ale zato kvalitnejším počtom posteľných návliečok. Aké materiály teda zvoliť? Trvácne prírodné materiály sú presne to, na čo by ste sa mali zamerať. Ide hlavne o bavlnu alebo satén. Sú neskutočne príjemné na dotyk a spať v nich je doslova zážitkom. Pri kúpe posteľných návliečok si vždy pozorne prečítajte zloženie a pokiaľ je možnosť, vyskúšajte ich aj na dotyk. 

Pozor na veľkosť posteľných návliečok

Pri nákupe posteľnej bielizne je okrem materiálu potrebné dávať pozor aj na to, aby boli vhodné vzhľadom na veľkosť vášho vankúša a paplóna. Najrozšírenejším rozmerom vankúša je 70×90 cm a paplóna 140×200 cm. Natrafiť však môžete aj na iné rozmery. Francúzsky paplón má napríklad rozmer 200×220. Ak je váš paplón či vankúš netradičných rozmerov, určite ich ešte pred kúpou návliečok na posteľ odmerajte. Výrobcovia sa už dnes dokážu prispôsobiť ponuke veľmi rýchlo, takže určite nájdete presne to, čo hľadáte. Potom už stačí vybrať iba vzor či potlač, ktorá je vášmu srdcu blízka a hodí sa do vašej spálne. Najväčší výber posteľných návliečok nájdete na webovej stránke https://www.luxusna-spalna.sk/.