Vyskúšajte upiecť kura inak ako doteraz

Ako upiect kura aby nebolo vysušené?
Spôsoby pečenia kuraťa

Vyskúšajte upiecť kura troška inovatívnejším a iným spôsobom ako doteraz, nie je to nič náročné, iba je potrebné trochu obmeniť ingrediencie. Čo tým získate? Minimálne nové chute a vaši členovia rodiny dostanú na tanier niečo iné ako doteraz, určite očakávajte zaručený úspech. Ak chcete vedieť, ako upiect kura tak trocha inak, určite pokračujte v čítaní tohto článku, kde vám prinesieme komplet recept. Príprava pečeného kuraťa sa nebude moc líšiť od toho klasického receptu, čaro je však v tom, že do neho pridáme ďalšie ingrediencie, v tomto prípade troška ovocia, a to jablká a pomaranče. Poďme teda na to.

Kura tak trochu inak? Ako na to?

Ako upiect kura za pár minút
Možnosti pečenia kuraťa

Začneme tým, že si nachystáme všetky ingrediencie, ktoré budeme potrebovať. Okrem už spomínaného jablka a pomaranča budeme potrebovať ešte cibuľu, olej, rozmarín, soľ a samozrejme kura. Ďalšie ingrediencie sa odvíjajú od toho, čo chcete k pečenému kuraťu ako prílohu. Vhodná príloha ku pečenému kuraťu sú varené, pečené zemiaky, zemiaková kaša, ale aj ryža. Každý podľa svojej chuti. Poďme sa teda pozrieť na to ako upiecť kura, ktoré zaručene poteší vaše ústne chuťové kanáliky. Najprv si rozohrejte rúru na približne 180 stupňov, nech sa vám rúra zohrieva kým vy budete pripravovať samotné kura. V druhom kroku je potrebné aby ste kura umyli a samozrejme osušili, ale je potrebné ho aj troška narezať, tak aby chute dokázali preniknúť dovnútra kuraťa. Nakrájate si cibuľu, ktorou vyložíte plech a na ňu položíte takto pripravené kura. Kura potriete zmesou, ktorú si pripravíte z rozmarínu, nastrúhanej kože pomaranča, štipky soli. Tieto ingrediencie rozdrvíte a zaleje ich olejom, takto pripravenú zmes potom rozotriete poriadne po kurati. Zvyšné ovocie nakrájate a rozložíte po pekáči, podľa chuti môžete kura vypchať týmto ovocím, to však nechávame na vás. Takto pripravené kura dáme do rúry piecť a pečieme približne 60 minúť. Nezabúdajte, že ak chcete, aby bolo vaše kura chrumkavé je potrebné ho podlievať, a to často.

Kvalita kuraťa rovná sa polovica úspechu

K tomu aby chuť vášho pečeného kuraťa bola skutočne vynikajúca, je nevyhnutné aby ste piekli kvalitné kura, teda kura, ktoré bolo kvalitne chované ale aj jeho balenie a distribúcia bola kvalitná. Ak ste zvládli postup ako upiecť kura, určite nezanedbajte ani kvalitu výberu kuraťa. Ak máte záujem o kvalitné kura, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.kurakralovske.sk.