Zemiaky sú veľkým zdrojom potrebných biologických látok

Zemiaky a ich sejba

S určitosťou môžeme napísať, že plodinu, ktorá má hnedú šupku pod ktorou sa skrýva biela alebo žltá dužina pozná každý. Áno, sú to zemiaky. To ako správne zemiaky pripraviť a aké možnosti ich prípravy máme určite ovládate,  čo ste však nevedeli, je možno to, že zemiaky v sebe skrývajú veľké množstvo vitamínov, ktoré pôsobia veľmi dobre na zdravý organizmus. Ak máte problémy s trávením a teda patríte medzi ľudí, ktorým nedokáže stráviť ťažké jedlá, riešením pre vás sú práve zemiaky, pretože uľahčujú trávenie.

Aký prospech majú zemiaky na vašom zdraví?

Varené zemiaky v šupke
Prospešné látky v zemiakoch

Tým, že zemiaky obsahujú veľké množstvo vitamínu C a ostatných vitamínov sú protizápalové, teda dokážu znížiť zápal v tele a to veľmi účinne. Ak máte problémy s nízkou koncentráciou, alebo máte stres v práci, prípadne sa cítite byť unavený a prepracovaný sú potrebné sacharidy a práve zemiaky obsahujú veľké množstvo sacharidov, čím vynikajúco pôsobia na vašu nervovú sústavu. Okrem iného sa v zemiakoch nachádza aj vláknina, ktorá dokáže znížiť hladinu cholesterolu v krvi, čo spôsobuje znižovanie vysokého tlaku a zároveň sú teda prospešné pre zdravé fungovanie srdca. . Tým, že zemiaky v sebe obsahujú horčík, ktorý bráni ukladaniu vápnika práve do obličiek, si môžeme dovoliť tvrdiť, že zemiaky vám určite pomôžu aktívne bojovať s obličkovými kameňmi. Máte problém so spánkom? Máte pocit, že sa ráno zobúdzate ešte viac unavený ako keď ste si išli ľahnúť, prípadne ste nezavreli celú noc oko? Áno aj s týmto vám dokážu zemiaky pomôcť a to z jednoduchého dôvodu, ktorým je že zemiaky sa nachádza tryptofán, ktorý pôsobí ako prírodné sedatívum, teda ak sa chcete dobre vyspať, určite do jedálnička zaraďte zemiaky.

Kvalita, kvalita, kvalita…

Možno to vyznie ako klišé, ale je skutočne nevyhnutné dbať na kvalitu zemiakov, pretože nie je zemiak, ako zemiak. Ak chcete aby vaše jedlá, ktoré zo zemiakov pripravujete mali taký obsah vitamínov a ostatných potrebných biologických látok a teda aby boli prospešné pre vaše zdravie je nevyhnutné aby ste kupovali len kvalitné zemiaky, teda také, ktorých pestovanie je kvalitné. Ak máte záujem dozvedieť sa o zemiakoch, o ich pestovaní, prípadne máte záujem o kvalitné sadenice určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://www.osivo.sk/.