Zubní implantáty nejsou zbytečnost

Zubní implantáty zadních zubů
Starší lidé ocení zubní implantáty

Někteří lidé mají to štěstí, že mají do konce života své vlastní zuby, a to dokonce v plném počtu. Někteří však tolik štěstí nemají. Za kvalitou našich zubů stojí i dědičnost, ovšem v mnoha případech jejich kvalitu dokážeme zlepšit i sami. Pokud již neexistuje cesta zpět a nastane nejhorší možný scénář, kterým je ztráta zubu, nezbývá nám nic jiného, ​​než si dát zavést zubní implantáty. Mnoho lidí se domnívá, že jsou zbytečné a člověk bez nich dokáže žít. Zubní implantáty však mají vliv nejen na naše zdraví, ale i duševní pohodu.


Zubní implantáty a co o nich potřebujete vědět

 

Zubní implantáty a způsob jejich zavedení do úst
Život se zubními implantáty

Zubní implantáty zavádí speciální zubní lékař – implantolog. Zubní implantát představuje slitinu titanu, která je speciálně povrchově upravená, nejčastěji pískováním nebo leptáním. Základem je kovový kořen, který je v mnoha případech pokryt biopovlakem, jehož hlavním úkolem je vytvořit takové podmínky, které by pomohly rychlejšímu vrůstání umělé náhrady do kosti. Novinku ve světě implantologie představují zirkonové zuby, které jsou výsledkem kombinace zirkonu s titanem. Mají několik výhod. Oproti klasickým titanovým implantátem jsou pevnější a vůči tlaku odolnější. Ať už se jedná o titanové nebo zirkonové implantáty, oba druhy jsou v ústech estetické a lze je vložit i v případě, že pacientovi chybí přední zuby.

Zavádění zubních implantátů bez bolesti


V minulosti se implantátů lidé báli nejen díky jejich vyšší ceně, ale i bolesti. Současná implantologie umožňují téměř bezbolestné zavádění implantátů. I když se bolesti úplně nevyhnete, správným zavedením lze ovlivnit i její intenzita. V mnoha případech se také stává, že zdravotní stav pacienta umožňuje ráno zub vytrhnout a už na oběd zavést implantát. Každý je však individuální. Proces zavádění začíná aplikací lokálního anestetika v místě, na kterém se bude implantát vkládat. Následné implantolog odklopí sliznici, která odhalí kost, do které je navrtané lůžko implantátu. Za asistence speciálního nástroje, kterým je zavaděč, dochází k zašroubování implantátu. Vkládání implantátů je možné pouze tehdy, pokud je kost dostatečně zhrubělá.
Zavádění zubních implantátů se neobávejte. Už po pár týdnech dokážete mít i vy ve vašich ústech zubní implantáty, které vám zjednoduší život ve více směrech. Bude se vám snadněji přijímat potrava, ale doplněné chybějící zuby vám i zvednou vaše sebevědomí. Pokud vás tato problematika zajímá, navštivte https://duvodkusmevu.cz/, kde najdete cenné informace o celém postupu zavádění zubních implantátů.