Domáca maska na tvár: Nápady na jarné recepty

Buďte krásnejšia s domácou maskou na tvár

Zimné počasie zanecháva pleť zdevastovanú. Suchá, napnutá, podráždená – taká je naša pleť na jar. A podobne, ako všetko v prírode, aj naša pleť sa môže znovu zobudiť a obnoviť. Stačí ak jej doprajete tú správnu starostlivosť. Napríklad aj v podobe domácej masky na tvár. Jar je o detoxikácii a regenerácii celého tela. K tomu nepotrebujete drahé produkty z drogérie – domáca maska na tvár vám prinesie všetky benefity, ktoré hľadáte. Navyše, bež akýchkoľvek toxických a nadbytočných látok. Ak vás zaujíma ako môžete obnoviť vašu pleť pomocou domácej masky, čítajte ďalej.

Krajšia tvár s maskou na tvár

Jarná domáca maska na tvár

Tento jednoduchý recept obsahuje len niekoľko ingrediencií. Všetky sú prírodné a všetky zaručene prinesú výsledok. Sú odskúšané stáročiami, a majú dokázateľne pozitívny vplyv na stav a zdravie pleti. Táto maska je vhodná nielen na jar, ale na ktorékoľvek obdobie. Ak je vaša pleť unavená, vnímate napnutie alebo je suchá, musíte túto masku vyskúšať. A to aj v prípade, ak vás trápia nedokonalosti – tie sú často výsledkom zlej životosprávy, no občas potrebujú trošku nakopnúť aj zvonka. Ingrediencie v tejto maske na tvár majú protizápalové účinky, pomôžu tak vašej pleti v jej prirodzenom procese uzdravovania.

Čo budete k tejto domáce maske potrebovať?

– zrelé avokádo

– extra panenský olivový olej

– organický, kvalitný med

Zmiešajte polovicu roztlačeného avokáda s dvoma polievkovými lyžicami olivového oleja. Pre hĺbkovo vyživujúci účinok pridajte lyžicu medu. Vznikne vám pasta, ktorá vašej pleti prinesie hneď niekoľko skvelých účinkov:

– hydratuje

– hĺbkovo vyživí

– podporí prirodzený obnovovací proces pleti

– bojuje proti zápalom

– zvláčňuje a rozjasňuje

Pastu naneste čistým štetcom na vopred umytú a usušenú pleť a nechajte pôsobiť 20 minút. Zmyte vlažnou vodou a pokračujte v bežne rutinnej starostlivosti o pleť (tonik, sérum alebo denný krém).

Taká jednoduchá a taká účinná. Táto domáca maska na tvár premení vašu unavenú pleť na hodvábnu a vláčnu. Vďaka tomu, že pleti dodáte potrebné živiny, bude žiariť zdravým. Okrem toho, tým, že ste si masku vyrobili doma, nevyprodukujete žiaden extra odpad – ani plast použitý na balenie, ani žiaden odpad, ktorý vzniká pri veľkovýrobe kozmetických výrobkov. Navyše, masku môžete skladovať v chladničke 2-3 dni, takže ju celú spotrebujete.

Spravte si oddychoví víkend a doprajte sebe aj vašej pleti relax, ktorý potrebuje!