Krbová vložka s výmenníkom – spôsob ako efektívne vykurovať dom a ušetriť

Krbová vložka s výmenníkom
Cena krbovej vložky s výmenníkom

Vlastníte rodinný dom? Radi si užívate teplo domova? Čo ak to ide aj finančne výhodnejšie? V prípade, že máte ústredné kúrenie a pec na pevné palivo alebo plyn, máte radiátory uložené v každej miestnosti. Ak však uvažujete o stavbe domu, pridajte do projektovej dokumentácie jeden komín naviac na krb. Ak vlastníte starší dom, porozmýšľajte, či nemáte voľný komín alebo či je možné takýto komín vybudovať. Ak budete mať komín, máte vyhraté. Ku komínu totiž za pomoci šikovného murára vybudujete krb, súčasťou ktorého bude krbová vložka s výmenníkom, osadíte k nemu radiátory podľa jednoduchej schémy a následne pri kúrení v krbe budete vykurovať aj jednotlivé miestnosti. Takýmto spôsobom ušetríte financie, vykúrite si dom a krbová vložka s výmenníkom vám zabezpečí krásne pohodové a romantické chvíle pri ohni.

Vykurovanie krbovou vložkou s výmenníkom

Krbová vložka s výmenníkom
Výber krbovej vložky s výmenníkom

Krbovú vložku s výmenníkom je možné inštalovať do novostavieb, pri prerábaní vykurovania aj do jestvujúcich nehnuteľností. Výhodou je vysoká úspora nákladov na vykurovanie, možnosť využitia krbovej vložky na kombinované kúrenie s elektrikou alebo plynom, dokáže zabezpečiť ohrev teplej úžitkovej vody, je vhodná počas celej vykurovacej sezóny ale dá sa využiť aj ako doplnkové vykurovanie, tento druh kúrenia je šetrný k životnému prostrediu.

Realizácia a výstavba vykurovania krbom s krbovou vložkou s výmenníkom

Krbová vložka s výmenníkom má zabudovaný vodný plášť, ktorý sa nachádza nad ohniskom alebo okolo spaľovacej komory. Samotný princíp fungovania tohto druhu vykurovania závisí od druhu krbovej vložky a výrobcu. Pri spaľovaní sa ohrieva voda v teplovodnom výmenníku, časť energie je odovzdanej cez plášť do vykurovacieho systému a časť  cez teplovodný výmenník do vody. Voda v napojenej akumulačnej nádrži je ohrievaná a využitá neskôr na ohrev radiátorov a teplej úžitkovej vody. Pomocou tejto akumulačnej nádrže  je možné napojiť vykurovací systém na radiátory alebo aj na podlahové kúrenie. Krb s krbovou vložkou a celým systémom vykurovania musí navrhnúť a zrealizovať odborná firma, ktorá vypočíta veľkosť radiátorov, výkon krbovej vložky, veľkosť akumulačnej nádrže, prípadne postaví krb v tvare a veľkosti podľa požiadaviek zadávateľa. Ak máte záujem o realizáciu takéhoto druhu vykurovania navštívte nasledujúcu stránku a dozviete sa viac: https://www.krb-vlozky.sk/.